Блог

Передчасне відходження навколоплідних вод - НЕ ТРАГЕДІЯ!

Внормі навколоплідні води відходять в кінці першого періоду пологів, коли розкриття шийки матки досягає 7 см і більше. Але іноді це відбувається і раніше, часом ще до початку перейм. На що важливо звернути увагу, якщо у вас відійшли води?

Колір.
У нормі води повинні бути світлі і прозорі, допустимі і білі  включення - це сировидна змазка. Темні, зеленувато-коричневі води - тривожна ознака, що свідчить про гіпоксію плода.
Запах.
Звичайні навколоплідні води запаху не мають. Неприємний запах може говорити про те, що у малюка відходить меконій - первородний кал.
Кількість вод.
Їх зазвичай буває близько 1-1,5 літрів. 500-700 мл - недостатній обсяг, часто трапляється при переношеній вагітності. Втім, не поспішайте самі собі ставити діагноз. Іноді спочатку відходять лише так звані передні води, в той час як сам плодовий міхур може ще залишатися цілим. У цьому випадку кількість навколоплідних вод може бути зовсім невеликою- близько 200-300 мл.
У будь-якому випадку, якщо у Вас відійшли води, пологи повинні початися протягом 24 годин, так що не зволікайте із зборами.

Після відходження вод змінюється характер перейм, вони стають сильнішими і болючішими.