Блог

Харчування у період вагітності

Під час вагітності перше, про що замислюється жінка - це її харчування. Як відомо, смаки можуть кардинально змінюватися – те, що раніше було улюбленою стравою більше не до смаку.

Також вагітні часто вдаються до того, що починають «їсти за двох», адже здається, що якщо всередині росте ще одне життя, то жінка повинна з'їдати подвійну порцію, щоб і майбутній малюк отримував потрібну кількість їжі. Але, на жаль, це міф. Переїдати не можна ні в якому разі. Спеціалісти Клінічного пологового будинку Пресвятої Діви Марії завжди консультують майбутніх мам у питаннях харчування.

Перше про що має пам`ятати вагітні жінка - важлива не кількість, а якість вживаної їжі. Що ж це означає?

Необхідно, щоб організм отримував потрібну кількість вітамінів із натуральних продуктів. У раціоні обов'язково має бути м'ясо, риба, каші, овочі та фрукти. Не можна забувати також про молочну продукцію, яка є головним носієм корисних речовин і вітамінів.

Потрібно стежити, щоб в організмі було достатньо кальцію, магнію і заліза.

Наприклад, щоб отримувати необхідну кількість білка, рекомендується їсти нежирну рибу, горіхи, сир, каші або м'ясо, яке смакує саме вам. Для отримання жирів досить включити в раціон трохи вершкового і рослинного масла.

Не варто забувати і про хліб, адже в ньому містяться вуглеводи. Якщо ж ви не прихильниця хліба, то його можна замінити на фрукти.

Обов'язково стежте за свіжістю продуктів, бо якщо вони зіпсовані - це загрожує здоров’ю матері та дитини.

Не забувайте підтримувати водний баланс. За добу жінка має випивати не менше 1,5 літра води, інакше організм буде зневоднений і майбутня мама буде почувати постійну втому.

Забудьте про будь-які дієти та пости на час вагітності, адже організм у цей період дуже вимогливий і йому не можна відмовляти. Намагайтеся не обмежувати себе у харчуванні. Прислухайтеся до свого організму і тоді ви будете отримувати всі необхідні поживні речовини й вітаміни.

Правильно харчуючись, прислухаючись до свого організму, ви зможете подбати як про себе, так і про свою дитину.

Якщо у вас ще залишилися питання, ви завжди можете записатися на прийом до нашого спеціаліста, зателефонувавши до реєстратури за номером: 0542 775588.
Жіноче здоров'я