Блог

Відновлення після пологів

Більшість людей, замислюючись про відновлення після пологів, беруть до уваги виключно зовнішній фактор.

Найпоширеніше питання, яке задають спеціалістам Клінічного пологового будинку Пресвятої Діви Марії: «Як мені повернути форму після пологів?»

І багатьох жінок, чомусь, більше бентежить, як «прибрати животик», ніж, наприклад, як повернути м'язи тазового дна в тонус і здоров'я в цілому.

В Інтернеті зараз величезну популярність набирають блоги молодих мам, які прагнуть показати, як швидко вони «повернулися у форму» після пологів.

Однак, хочемо зробити акцент на тому, що важливіше «повернути здоров'я», відновити сили. Варто не поспішати, адже даний процес не настільки швидкий, як нам демонструють різні блогери.

Фігура - це добре і прекрасно, але вона має другорядне значення, для початку повертаємо своє здоров'я. Без нього про ідеальну фігуру вам доведеться лише мріяти.

Важко заперечити той факт, що вагітність, безумовно, дуже ресурсовитратний для організму стан. Органи зміщуються, матка збільшується / розтягується, діафрагма може зсуватися, передавлювати порожнисту вену, що, у свою чергу, призводить до варикозів, зв'язки слабшають - тобто у всіх структурах організму відбуваються певні зміни, які потім повинні повернутися до первинного стану, і важливо цьому сприяти.

Якщо почати проявляти героїзм відразу після пологів і бігти на наступний день гуляти з дітьми/ качати прес /робити вакуум, то можна сильно нашкодити своєму, ще не повністю зміцнілому, організму.

Наш Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії за здорове відновлення, яке завжди радимо всім мамам. Особливо, коли пологи вже не вперше.

Отже, що ж необхідно для здорового відновлення після пологів?


  1. Народити природньо і з мінімальною травматичністю.
  2. Перші дні відлежатися. Намагатися не перебувати занадто багато у вертикальному положенні. Дати можливість матці скоротитися і органам хоч трохи «стати» на місце.
  3. Утягувати живіт. Зосередьте увагу: ми втягуємо живіт не для того, щоб зробити талію та плоский живіт скоріше, не заради зовнішніх показників, а задля підтримки внутрішніх органів. Важливо не утягнути, а підв'язати! Існує багато технік, але спочатку варто обов’язково проконсультуватися зі спеціалістом. Бандажі обов’язково мають бути присутніми у післяпологовому відновленні організму.
  4. Намагатися перші дні лежати й відпочивати. Відкладіть на кілька днів термінові справи по господарству.
  5. Забути про будь-яке навантаження, як мінімум до того моменту, доки не припиняться лохії.
  6. Коли виділення лохій припиняться, насамперед необхідно подбати про м'язи тазового дна! Вправи Кегеля, дихальні практики, і лише потім можна поступово переходити до легких базових фізичних навантажень! Природно, без будь-якої ваги. Але точні рекомендації вам зможе надати лише спеціаліст після повного огляду.
  7. З інтимним життям і тренажерним залом ми рекомендуємо почекати, адже важливо відновити тазові м'язи.
  8. Не забувайте про догляд за собою. Ванни, сауни, самомасажі, масажі - все, що розслабляє. Але уважно поставтеся до вибору фахівця!
  9. Слідкуйте за своїм харчуванням. Ваш раціон повинен бути збалансованим, адже від цього залежить ваше здоров'я і зовнішній вигляд.
  10. Не забувайте орієнтуватися на свої відчуття, бо це передусім ваш організм, і ви повинні прислухатися до його стану.

Щоб ваше відновлення протікало безпечно та без ускладнень, а ви були задоволені результатом, обов'язково звертайтеся за допомогою до фахівців. Наш Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії надає велику кількість рекомендацій та послуг, щодо правильного відновлення після пологів.

За більш детальною інформацією звертайтеся за номером: 0542 775 588. Ми знаходимося за адресою: вулиця Троїцька 20, місто Суми, Сумська область.
Жіноче здоров'я